Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
ACC long šumivé tablety 10 tbl ODHADOVANÁ CENA: 7.25 EUR (€)
ACC long šumivé tablety 10 tbl ODHADOVANÁ CENA: 7.25 EUR (€)

ACC long šumivé tablety 10 tbl ODHADOVANÁ CENA: 7.25 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-523 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 7.25 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída (zápal priedušiek), bronchiektázie (rozšírenie priedušiek), priedušková astma, bronchiolitída (zápal priedušničiek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrodená porucha skvapalňovania hlienov). Liek sa ďalej užíva na liečbu zápalu hrtana, akútnej a chronickej sinusitídy (zápal prínosových dutín) a seróznej a exudatívnej otitídy (zápal stredného ucha) s výpotkom a pri predoperačných a pooperačných stavoch spojených so zvýšenou tvorbou väzkého hlienu v dýchacích cestách. Pri chronických ochoreniach dýchacích ciest a krčných, nosných a ušných ochoreniach sa liek smie užívať iba na odporúčanie lekára.

Kontraindikácie: Liek sa nesmie užívať pri precitlivenosti na acetylcysteín alebo pomocné látky lieku. Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 14 rokov pre vysoký obsah liečiva. ACC LONG nemajú užívať pacienti so zlyhaním pečene alebo obličiek, aby sa predišlo ďalšiemu prísunu dusikatých látok.

Tehotenstvo a dojčenie: Pretože nie sú skúsenosti s podávaním acetylcysteínu počas tehotenstva a dojčenia, nemá sa v tomto čase užívať.

Dávkovanie: Dospelí a mladiství od 14 rokov zvyčajne užívajú 1 šumivú tabletu 1-krát denne, podľa možnosti večer.

Šumivá tableta sa užíva po jedle, rozpustená vo vode (1/2 pohára). Roztok sa užíva ihneď po rozpustení tablety, no keďže je stabilizovaný kyselinou askorbovou, možno ho vypiť až do 2 hodín po rozpustení tablety. Tabletu možno rozpustiť aj v teplej vode.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!