Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
ACYLPYRIN 15 šumivých tabliet 500mg ODHADOVANÁ CENA: 3.17 EUR
ACYLPYRIN 15 šumivých tabliet 500mg ODHADOVANÁ CENA: 3.17 EUR

ACYLPYRIN 15 šumivých tabliet 500mg ODHADOVANÁ CENA: 3.17 EUR

Katalógové číslo: etabletka-woocommerce_gpf_20849 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.17 EUR Lekáreň eTabletka

Acylpyrin vo forme šumivých tabliet je obľúbeným liekom na tlmenie bolesti a zníženie horúčky u dospelých a mladistvých starších ako 15 rokov. Vyhľadávaný je najmä pre jeho formu šumivých tabliet. Pre mnohých pacientov je táto forma užívania lieku obľúbenejšia a jednoduchšia na užitie, než prehĺtanie celých tabliet.

Na čo sa Acylpyrin používa?

Acylpyrin je všeobecne obľúbeným liekom pre dospelých, ktorý je určený na liečbu:

  • horúčky,
  • chrípkových ochorení,
  • bolestí hlavy a migrény,
  • bolestí svalov, kĺbov, nervov, chrbtice aj zubov,
  • bolestí chrbtice rôzneho pôvodu,
  • zápalových ochorení.

Akú účinnú látku obsahuje Acylpyrin?

Liek Acylpyrin v jednej šumivej tablete obsahuje 500mg kyseliny acetylsalicylovej (acidum acetylsalicylicum). Je najstarším synteticky pripraveným liečivom, ktoré sa dodnes bežne používa na liečbu rôznych problémov.* Patrí do skupiny analgetík a antipyretík. Túto účinnú látku obsahujú aj ďalšie lieky Acylpyrin: Acylpyrin tablety 500mg a Acylpyrin + C šumivé tablety.

Aké účinky má kyselina acetylsalicylová na organizmus?

Analgetické účinky: tlmí bolesť. Vďaka tomu sa lieky s jej obsahom užívajú pri bolestiach svalov a kĺbov, ale aj pri migréne a bolesti hlavy, menštruačných bolestiach, bolestiach zubov, nervov a chrbtice.

Antipyretické účinky: efektívne znižuje horúčku. Kyselina acetylsalicylová tak môže pomôcť pri chrípke či prechladnutí, ale aj pri horúčke spôsobenej zápalom. Užívať by ste ju ale mali až pri telesnej teplote nad 38°C.

Antiflogistické účinky: potláča zápal. Účinná môže byť napríklad pri liečbe chronických zápalových ochorení ako je reumatoidná artritída. Protizápalový efekt má však až pri vyššom dávkovaní, o ktorom by ste sa mali poradiť s vaším lekárom.

Výhody šumivého Acylpyrinu:

  • Tlmí bolesť
  • Zmierňuje horúčku
  • Jednoducho sa užíva
  • Doplní potrebné tekutiny

Dávkovanie a spôsob použitia lieku Acylpyrin šumivé tablety 500mg :

Dávkovanie je vždy individuálne a závisí od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti alebo od priebehu febrilného stavu. Dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania má byť max. 7 dní.

Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov: Jednotlivá dávka je 1-2 šumivé tablety každých 4-8 hodín. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 šumivých tabliet (4g kyseliny acetylsalicylovej).

Deti vo veku 7-15 rokov: Pod dohľadom lekára môžu deti vo výnimočných prípadoch užívať kyselinu acetylsalicylovú:
– pri analgetickej a antipyretickej indikácii 30 mg/kg denne,
– pri liečbe reumatickej horúčky 100 mg/kg denne.

Pacienti s poškodenou funkciou obličiek: Odporúča sa individuálne upraviť dávkovanie podľa potrieb pacienta.

Starší pacienti: Odporúča sa individuálne upraviť dávkovanie podľa potrieb pacienta.

Šumivá tableta sa rozpustí v pohári s vodou a hneď po rozpustení sa celý pohár s vodou vypije. Liek sa má užívať s jedlom alebo po jedle.

 

Upozornenie:

Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek môže užívať len v prípade, ak potenciálny prínos prevyšuje nad potenciálnym rizikom pre plod. Liek je počas 3. trimestra kontraindikovaný.
Liek sa nemá užívať počas dojčenia. Pri jednorazovom podaní nie je potrebné ukončiť dojčenie.
Liek nie je určený deťom mladším ako 15 rokov s chrípkovým ochorením alebo varicelou z dôvodu možného vzniku Reyovho syndrómu.
Liek nesmú užívať pacienti s bronchiálnou astmou, so zvýšenou krvácavosťou a nesmie sa užívať ani pred plánovanou operáciou. Nepiť alkohol. Liek obsahuje sacharózu.

 

*Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_acetylsalicylov%C3%A1