Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Anopyrin 100 mg 28 tbl ODHADOVANÁ CENA: 2.78 EUR (€)
Anopyrin 100 mg 28 tbl ODHADOVANÁ CENA: 2.78 EUR (€)

Anopyrin 100 mg 28 tbl ODHADOVANÁ CENA: 2.78 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-134 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 2.78 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: ANOPYRIN 100 mg patrí medzi antitrombotiká zo skupiny inhibítorov agregácie trombocytov, to znamená medzi liečivá, ktoré tlmia zhlukovanie krvných platničiek (trombocytov), a tým predchádzajú vzniku krvných zrazenín v cievach (vzniku trombov). ANOPYRIN 100 mg sa užíva na lekársky predpis pri nestabilnej angine pectoris (bolestiach v hrudníku spôsobených poruchou prietoku krvi srdcovými vencovitými tepnami) – ako doplnok štandardnej  liečby, pri akútnom srdcovom infarkte – ako súčasť štandardnej liečby, na zabránenie vzniku ďalšieho srdcového infarktu po prvom srdcovom infarkte (na profylaxiu reinfarktu), po operáciách alebo iných výkonoch na tepnách (po arteriálnych cievnochirurgických alebo intervenčných výkonoch, napr. po aortokoronárnom premostení, pri perkutánnej transluminálnej koronárnej angioplastike), na predchádzanie vzniku prechodných záchvatov nedostatočného prekrvenia mozgu (tranzitórnych ischemických atakov) a mozgových infarktov, keď sa vyskytli predchádzajúce (prodromálne) štádiá (napr. prechodné prejavy obrny na tvári alebo svalovine končatín či prechodná strata videnia).

Kontraindikácie: ANOPYRIN 100 mg sa nesmie užívať, ak ste alergický (precitlivený) na liečivo acetylsalicylovú kyselinu alebo na iné salicyláty (látky príbuzné acetylsalicylovej kyseline) alebo na ktorúkoľvek pomocnú látku obsiahnutú v tabletách ANOPYRIN 100 mg, pri žalúdočných alebo dvanástnikových vredoch, pri chorobne zvýšenej náchylnosti na krvácanie (hemoragickej diatéze), v treťom trimestri tehotenstva, pretože by mohol vážne poškodiť plod, predĺžiť či oneskoriť pôrod a predĺžiť krvácanie. Liek nie je určený na použitie u detí do 18 rokov. Pri podávaní kyseliny acetylsalicylovej hrozí deťom riziko vzniku veľmi zriedkavého život ohrozujúceho Reyovho syndrómu, ktorý postihuje mozog a pečeň.

Tehotenstvo a dojčenie: V prvej a druhej tretine (v prvom až šiestom mesiaci) tehotenstva sa ANOPYRIN 100 mg má užívať len po konzultácii s lekárom. V poslednej tretine (v siedmom až deviatom mesiaci) tehotenstva sa ANOPYRIN 100 mg nesmie užívať, pretože by sa pri pôrode zvýšilo riziko komplikácií u matky aj dieťaťa. Liečivo acetylsalicylová kyselina a jej metabolity (látky vzniknuté v dôsledku jej látkovej premeny v tele) v malých množstvách precházajú do materského mlieka. Keďže dosiaľ neboli hlásené škodlivé účinky na dojčatá, pri dennej dávke do 150 mg spravidla nie je nutné ukončiť dojčenie. Ak žena užíva vyššie denné dávky (viac než 150 mg), má prestať dojčiť.

Dávkovanie: Presné dávkovanie Vám určí lekár na základe Vašej choroby. Obvyklá denná dávka kyseliny acetylsalicylovej je od 75 do 300 mg denne. Liek Anopyrin 100 mg sa obvykle užíva v dávke 1 tableta denne, podľa doporučenia lekára.

Tablety sa užívajú po jedle a zapijú pohárom vody.