Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Baldriparan 30 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 10.89 EUR (€)
Baldriparan 30 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 10.89 EUR (€)

Baldriparan 30 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 10.89 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6527 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 10.89 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Rastlinný liek obsahuje suchý extrakt z koreňa valeriány. Používa sa na úľavu mierneho nervového napätia a porúch spánku u dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov. Z dôvodu postupného nástupu účinku koreň valeriány nie je vhodný na akútnu intervenčnú liečbu mierneho nervového napätia a porúch spánku.

Kontraindikácie: Ak ste alergický na suchý extrakt z koreňa valeriány alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Baldriparan môže narušiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Deti do 12 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Neodporúča sa.

Dávkovanie: Maximálna denná dávka: 4 obalené tablety. Na dosiahnutie optimálneho liečebného účinku sa odporúča nepretržité užívanie počas 2 – 4 týždňov. Ak po 2 týždňoch nepretržitého užívania príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršia, je potrebné prehodnotiť liečbu. Tablety sa majú prehĺtať vcelku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny (najlepšie pohárom vody).

Na úľavu mierneho nervového napätia: 1 obalená tableta maximálne 3x denne.
Na úľavu porúch spánku: 1 obalená tableta 1/2 hodinu alebo 1 hodinu pred spaním.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!