Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Brufen 400 mg 30 tbl ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€)
Brufen 400 mg 30 tbl ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€)

Brufen 400 mg 30 tbl ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-105 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Brufen 400 sa používa na tlmenie miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, bolesť krížov, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť pri poranení mäkkých tkanív, ako je pomliaždenie alebo vyvrtnutie, bolesť po malých operačných výkonoch, bolesť svalov a kĺbov pri chrípke a pri nachladnutí. Brufen 400 tiež zmierňuje zápal a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch. Brufen 400 sa používa na odporúčanie lekára pri reumatických ochoreniach. Brufen 400 je určený pre dospelých a deti nad 12 rokov.

Kontraindikácie: Keď ste alergický (precitlivený) na ibuprofen alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku. Keď máte zvýšenú náchylnosť ku krvácaniu. Keď máte ťažké ochorenie pečene a obličiek. Keď máte ťažké zlyhávanie srdca. Keď máte žalúdočný alebo dvanástnikový vred, alebo keď ste mali žalúdočný alebo dvanástnikový vred v minulosti počas liečby Brufenom alebo jemu podobnými liekmi. Keď ste mali v minulosti alergickú reakciu na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné lieky proti zápalu (napr. ťažkosti s dýchaním, upchatý nos, vyrážku). Keď sa liečite alebo ste sa v minulosti liečili na ulceróznu kolitídu alebo Crohnovu chorobu (ochorenia čreva). Keď ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Vek pod 12 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Tehotné ženy nesmú užívať Brufen 400 počas posledných troch mesiacov tehotenstva. Ženy, ktoré plánujú tehotenstvo alebo sú v prvých šiestich mesiacoch tehotenstva, sa majú vyhnúť užívaniu Brufenu 400. Liečba počas ktoréhokoľvek štádia tehotenstva má prebiehať len na základe nariadenia lekára. Ibuprofen preniká do materského mlieka. Užívanie ibuprofenu počas dojčenia sa preto neodporúča. Poraďte sa však s lekárom v prípade, ak potrebujete užívať Brufen 400 počas dojčenia častejšie ako príležitostne.

Dávkovanie:Dospelí a deti od 12 rokov: pri liečbe bolesti sa odporúča 1 tableta Brufenu 400 jednorazovo alebo podľa potreby, najviac však 3 tablety denne. Pri horúčkovitých ochoreniach sa užíva 1 tableta Brufenu 400 trikrát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny. V prípade reumatických ochorení sa podávajú vyššie dávky. O užívaní dávok vyšších ako 1200 mg ibuprofenu denne je nutné poradiť sa s lekárom.

Tablety sa užívajú po jedle a zapijú dostatočným množstvom tekutín.