Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Buscopan tbl.obd.20 x 10 mg ODHADOVANÁ CENA: 6.10 EUR (€)
Buscopan tbl.obd.20 x 10 mg ODHADOVANÁ CENA: 6.10 EUR (€)

Buscopan tbl.obd.20 x 10 mg ODHADOVANÁ CENA: 6.10 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6052 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.10 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Butylskopolamíniumbromid, liečivo Buscopanu je spazmolytikum. Spazmolytiká sú liečivá, ktoré uvoľňujú kŕče (kŕčovité kontrakcie) vnútorných orgánov, napr. v žalúdkovo-črevných, žlčových, močových alebo ženských pohlavných orgánov, a preto zmierňujú bolesť. Používajú sa pri bolestiach spôsobených kolikou (bolesti vo vnútri brušnej dutiny, charakterizované striedavo narastajúcou a znižujúcou sa intenzitou bez presnej lokalizácie) a bolestiach, ktoré majú pôvod v spomínaných vnútorných orgánoch. Buscopan sa používa na odstránenie kŕčov hladkých svalov v tráviacej sústave, močových a pohlavných orgánoch (v žalúdku, črevách, žlčovom a močovom trakte). Môže sa použiť napr. pri žlčníkovej a obličkovej kolike, kŕčoch tráviacej sústavy rôzneho pôvodu, syndróme dráždivého čreva alebo bolestivej menštruácii.

Kontraindikácie: Alergia (precitlivenosť) na butylskopolamíniumbromid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku. Myasténia gravis (ochorenie sprevádzané výraznou svalovou slabosťou až neschopnosťou pohybu). Megakolón (závažné rozšírenie a predĺženie hrubého čreva). Neznášanlivosť niektorých cukrov, nakoľko tento liek obsahuje sacharózu. Vek menej ako 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Používanie Buscopanu počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča.

Dávkovanie:Dospelí a deti nad 6 rokov: 3 až 5-krát denne 1 – 2 obalené tablety.  Buscopan sa nesmie užívať dlhšie ako 3 dni bez poradenia sa s lekárom. V prípade, že potrebujete nepretržitú dlhodobú dennú liečbu Buscopanom, kontaktujte svojho lekára aby vyšetril príčinu Vašej bolesti brucha. Deti staršie ako 6 rokov majú užívať Buscopan len na odporúčanie lekára.

Tablety sa majú užiť vcelku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!