Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Canespor roztok sol.der.1 x 15 ml ODHADOVANÁ CENA: 9.35 EUR (€)
Canespor roztok sol.der.1 x 15 ml ODHADOVANÁ CENA: 9.35 EUR (€)

Canespor roztok sol.der.1 x 15 ml ODHADOVANÁ CENA: 9.35 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-143 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 9.35 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Bifonazol je antimykotikum so širokým spektrom účinku na liečbu plesňových ochorení kože. Bifonazol, liečivo Canespor krému preniká postihnutými vrstvami kože a pôsobí proti plesniam. Má tiež protizápalový účinok.  Liek sa indikuje na plesňové ochorenia nôh a rúk (tinea pedum, tinea manus), plesňové ochorenia kože a kožných záhybov (tinea corporis, tinea inguinalis), pityriasis versicolor (plesňové ochorenie spôsobené Malassezia furfur), erytrazma (kožná infekcia spôsobená Corynebacterium minutissimum), povrchové kandidózy.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Canespor krém, keď ste alergický (precitlivený) na bifonazol alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Canespor krému. Zamedzte, aby došlo ku kontaktu Canespor krému s očami. U dojčiat sa Canespor krém môže podávať len pod lekárskym dohľadom.

Tehotenstvo a dojčenie: Canespor krém sa môže používať  počas tehotenstva iba po starostlivom zvážení pomeru rizika k prínosu liečby lekárom, pretože nie sú žiadne skúsenosti s jeho používaním u tehotných žien. Canespor krém sa môže používať počas dojčenia iba po starostlivom zvážení pomeru rizika k prínosu liečby lekárom. Ak dojčíte, nesmiete si nanášať Canespor krém na prsné bradavky.

Dávkovanie: Canespor krém sa vtiera v tenkej vrstve na postihnuté miesta kože raz denne, najvhodnejšie večer pred spaním. Malé množstvo krému (asi 1 cm dlhý pásik) zvyčajne postačuje na ošetrenie plochy približne veľkosti dlane. V nepretržitej liečbe Canesporom krémom musíte pokračovať aj vtedy, keď príznaky, ako je pálenie a svrbenie vymizli. Zvyčajná dĺžka iečby je 2-4 týždne, v závisloti od postihnutého miesta, a je uvedená v príbalovej informácii k lieku.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!