Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Canesten 6 tbl.vag.6 x 100 mg ODHADOVANÁ CENA: 11.33 EUR (€)
Canesten 6 tbl.vag.6 x 100 mg ODHADOVANÁ CENA: 11.33 EUR (€)

Canesten 6 tbl.vag.6 x 100 mg ODHADOVANÁ CENA: 11.33 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-140 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 11.33 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Canesten Gyn 6 dní vaginálne tablety sú širokospektrálne antimykotikum. Účinkuje na r. Candida, Trichomonas vaginalis a ďalej i na grampozitívne mikróby, predovšetkým streptokokmi a stafylokokmi a gramnegatívne mikróby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Canesten Gyn 6 dní vaginálne tablety používajte pri nasledovných príznakoch kandidózy: výtok z pošvy podmienený infekciou, zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenením, zdurením a bolestivosťou pošvy). Pri zápale pošvy vyvolanom trichomonádami (prejavuje sa zdurením a opuchom pošvy, zapáchajúcim hnisavým výtokom a bolesťou pri pohlavnom styku) je potrebné pred použitím tablety navštíviť lekára. Liečba infekcie vyvolanej trichomonádami si vyžaduje súbežnú liečbu vhodnými antibiotikami podľa odporúčania ošetrujúceho lekára.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Canesten GYN 6 dní vaginálne tablety, keď ste alergická (precitlivená) na klotrimazol alebo na niektorú z ďalších zložiek Canestenu GYN 6 dní.

Tehotenstvo a dojčenie: O použití lieku v prvých troch mesiacoch tehotenstva a v období dojčenia musí rozhodnúť lekár. Canesten 6 vaginálne  tablety možno použiť na ošetrenie pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Počas tehotenstva sa majú vaginálne tablety zavádzať bez použitia aplikátora.

Dávkovanie: Zvyčajná dávka je 1 vaginálna tableta Canesten GYN , ktorá sa zavádza 6 po sebe nasledujúcich dní. Vaginálna tableta sa má zaviesť do pošvy čo najhlbšie večer pred spaním. Pri pretrvávaní ťažkostí dlhšie než 4 dni po podaní vaginálnej tablety, vyhľadajte svojho lekára. Liek je vhodný pre dievčatá od 12 rokov. Vaginálna tableta sa zavádza do pošvy pomocou aplikátora.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!