Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Canesten GYN Kombi tbl.vag. 1 x 500 mg + crm.der. 1 x 20 g ODHADOVANÁ CENA: 12.37 EUR (€)
Canesten GYN Kombi tbl.vag. 1 x 500 mg + crm.der. 1 x 20 g ODHADOVANÁ CENA: 12.37 EUR (€)

Canesten GYN Kombi tbl.vag. 1 x 500 mg + crm.der. 1 x 20 g ODHADOVANÁ CENA: 12.37 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-142 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 12.37 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Canesten GYN Kombi vaginálna tableta a krém je širokospektrálne antimykotikum pôsobí proti r. Candida, Trichomonas vaginalis a ďalej proti infekciám pošvy spôsobeným grampozitívnymi mikróbmi, predovšetkým streptokokmi a stafylokokmi a gramnegatívnymi mikróbmi (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Canesten GYN Kombi vaginálnu tabletu používajte pri nasledovných príznakoch kandidózy: výtok z pošvy podmienený infekciou, zápal pošvy vyvolaný choroboplodnými hubami alebo kvasinkami (prejavuje sa svrbením, pálením, sčervenením, zdurením a bolestivosťou pošvy). Pri zápale pošvy vyvolanom trichomonádami (prejavuje sa zdurením a opuchom pošvy, zapáchajúcim hnisavým výtokom a bolesťou pri pohlavnom styku) je potrebné pred použitím tablety navštíviť lekára. Liečba infekcie vyvolanej trichomonádami si vyžaduje súbežnú liečbu vhodnými antibiotikami podľa odporúčania ošetrujúceho lekára.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Canesten GYN Kombi, keď ste alergický (precitlivený) na klotrimazol, cetylstearylalkohol alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Canesten GYN Kombi.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. O použití lieku v prvých troch mesiacoch tehotenstva a v období dojčenia musí rozhodnúť lekár. Canesten GYN Kombi vaginálnu tabletu možno použiť na ošetrenie pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Počas tehotenstva sa majú vaginálne tablety zavádzať bez použitia aplikátora.

Dávkovanie: Canesten vaginálna tableta: Zvyčajná dávka je 1 vaginálna tableta Canesten GYN  Kombi. Vaginálna tableta sa má zaviesť do pošvy čo najhlbšie večer pred spaním. Pri pretrvávaní ťažkostí dlhšie než 4 dni po podaní vaginálnej tablety, vyhľadajte svojho lekára. Liek je vhodný pre dievčatá od 12 rokov. Vaginálna tableta sa zavádza do pošvy pomocou aplikátora.

Canesten  krém sa nanáša 2 až 3 krát denne na postihnuté miesta v tenkej vrstve (zvyčajne postačuje asi 1/2 centimetra krému na plochu veľkosti dlane). Pred použitím je potrebné postihnuté miesta umyť a vysušiť. Na úplný účinok je nevyhnutné dostatočne dlhé používanie krému i po vymiznutí pôvodných príznakov ochorenia (napr. svrbenia). Dĺžka liečby je najmenej 4 týždne, pri zápaloch vonkajších rodidiel a žaluďa minimálne 1 až 2 týždne. Bez súhlasu lekára nepoužívajte u detí do 2 rokov.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!