Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Canesten Kombi (1 vaginálna tableta 500mg + krém 20g) 1 set ODHADOVANÁ CENA: 10.18 EUR
Canesten Kombi (1 vaginálna tableta 500mg + krém 20g) 1 set ODHADOVANÁ CENA: 10.18 EUR

Canesten Kombi (1 vaginálna tableta 500mg + krém 20g) 1 set ODHADOVANÁ CENA: 10.18 EUR

Katalógové číslo: etabletka-woocommerce_gpf_21044 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 10.18 EUR Lekáreň eTabletka

Canesten GYN Kombi je určený na komplexnú liečbu kvasinkovej infekcie, a tým uľavuje od pocitu svrbenia. Predstavuje komplexný spôsob liečby, ktorý lieči kvasinkovú infekciu priamo v pošve a zároveň aj na vonkajších intímnych partiách. Je teda vhodný na kombinovanú liečbu vnútorných aj vonkajších prejavov kvasinkovej infekcie.

Balenie obsahuje 1 vaginálnu tabletu s liečivom klotrimazol, ktoré lieči kvasinkovú infekciu zvnútra, zatiaľ čo krém lieči prejavy kandidózy vonkajších intímnych partií.

Tableta sa večer pred spaním jednoducho zavedie do pošvy pomocou komfortného a hygienického aplikátora. Krém je zároveň vhodný aj ako liečba pre partnera. Krém by sa mal používať dvakrát alebo trikrát denne počas 1 – 2 týždňov, kým príznaky úplne nevymiznú.

Ku kvasinkovej infekcii dochádza u žien v prípade, keď je narušená mikrobiálna rovnováha pošvového prostredia a nie je možné udržať pod kontrolou počet prítomných kvasiniek (najčastejšie Candida albicans). Vaginálna mykóza nepatrí medzi pohlavne prenosné infekcie. Môže byť nepríjemná, ale vo väčšine prípadov je pomerne jednoducho liečiteľná.

Výhody výrobku

  • Prináša úľavu od svrbenia, pálenia, začervenania, opuchu, výtoku a bolesti
  • Komplexná liečba kvasinkovej infekcie
  • Jednorazová liečba vaginálnou tabletou lieči kvasinkovú infekciu zvnútra
  • Krém upokojuje podráždenie vonkajších intímnych partií
  • Krém je vhodný aj ako liečba pre partnera

Ako sa aplikuje Canesten GYN Kombi

Canesten GYN Kombi je vhodný pre dospievajúcich od 12 rokov. Vaginálna tableta sa aplikuje jednorazovo, najlepšie večer pred spaním. Tableta sa zavádza čo najhlbšie do pošvy pomocou aplikátora. Liečenie sa nemá vykonávať počas menštruácie. Počas liečby sa nesmú používať tampóny.

Canesten krém sa nanáša 2× až 3× denne v tenkej vrstve na postihnuté miesta, u žien na vonkajšie rodidlá až k análnemu otvoru, u mužov na kožu predkožky a žaluďa. Obvyklá dĺžka liečby je 1 – 2 týždne.

Vždy dodržiavajte pokyny na užívanie lieku, ktoré sú uvedené v písomnej informácii pre používateľa.

Klotrimazol, ak je aplikovaný v oblasti genitálií, môže znižovať účinnosť a bezpečnosť niektorých antikoncepčných pomôcok, napríklad prezervatívu. Účinok je dočasný a vyskytuje sa len počas liečby. Canesten krém obsahuje cetylstearylakohol, ktorý môže vyvolať lokálne kožné reakcie. Krém Canesten obsahuje 20 mg benzylalkoholu v 1 grame krému. Benzylalkohol môže spôsobiť alergickú reakciu. Benzylalkohol môže spôsobiť mierne miestne podráždenie.

Zloženie

1 vaginálna tableta obsahuje 500 mg klotrimazolu. 1 g krému obsahuje 10 mg klotrimazolu. Pomocné látky so známym účinkom: 1 g krému obsahuje 20 mg benzylalkoholu a 100 mg cetylalkoholu a stearylalkoholu. Canesten GYN Kombi vaginálna tableta: pentahydrát mliečnanu vápenatého, kukuričný škrob, krospovidón, koloidný bezvodý oxid kremičitý, monohydrát laktózy, kyselina mliečna, stearát horečnatý, hypromelóza a mikrokryštalická celulóza. Canesten GYN Kombi krém: sorbitan-stearát, polysorbát 60, cetylpalmitát, cetylalkohol a stearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol a čistená voda.

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov a poraďte sa so svojím lekárom či lekárnikom.

Canesten GYN Kombi je liek obsahujúci tabletu na vaginálne použitie a krém na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol.