Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
DULCOLAX čapíky 10 mg 6ks ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€)
DULCOLAX čapíky 10 mg 6ks ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€)

DULCOLAX čapíky 10 mg 6ks ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6771 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 5.50 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Dulcolax je lokálne pôsobiace preháňadlo, ktoré vyvoláva stimuláciu peristaltiky hrubého čreva a zmäkčuje stolicu. Ako preháňadlo, ktoré pôsobí v hrubom čreve, Dulcolax špecificky stimuluje prirodzený vyprázdňovací proces v nižších častiach gastrointestinálneho traktu. Preto je Dulcolax neúčinný pri úprave trávenia alebo vstrebávania živín alebo akýchkoľvek výživových zložiek v tenkom čreve. Dulcolax sa užíva u pacientov trpiacich zápchou alebo pri príprave na diagnostické vyšetrenia, pri pred- a pooperačnej liečbe a pri stavoch, kedy je potrebné uľahčiť vyprázdnenie.

Kontraindikácie: Neužívajte Dulcolax

– ak ste precitlivený (alergický) na bisakodyl alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku

– ak máte nepriechodnosť čriev (dočasné zastavenie pohybu čriev) alebo upchatie čriev

– ak máte akútne brušné príhody vrátane zápalu slepého čreva alebo akútne zápalové ochorenie čriev

– ak vaše telo stratilo veľa vody

– ak ste niekedy mali závažnú bolesť brucha spojenú s nevoľnosťou a vracaním – môže to naznačovať viaceré závažné stavy

– ak máte zriedkavé vrodené stavy, ktoré môžu byť nezlučiteľné s pomocnou látkou lieku

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek. Tak, ako aj pri ostatných liekoch, Dulcolax sa má užívať počas tehotenstva len na základe lekárskeho odporúčania. Dulcolax sa môže užívať počas dojčenia.

Dávkovanie: Dospelí a deti nad 10 rokov pri zápche 1 čapík (10 mg). Čapíky zvyčajne začnú účinkovať o približne 10 až 30 minút. Deti vo veku 2 – 10 rokov: Pre týchto pacientov je Dulcolax dostupný v inej vhodnejšej forme. Deti do 10 rokov s chronickou alebo pretrvávajúcou zápchou sa majú liečiť len pod dohľadom lekára. Príprava na vyšetrenie a pred operáciou – aby sa dosiahlo úplné vyprázdnenie, dospelí užívajú 2 tablety (10 mg) ráno a 2 tablety (10 mg) večer pred vyšetrením a následne 1 čapík ráno v deň vyšetrenia, ako odporučil lekár. Pre deti vo veku od 4 rokov sa odporúča 1 tableta (5 mg) večer a detské laxatívum vyvolávajúce okamžité vyprázdnenie (napr. čapík) nasledujúce ráno. Čapíky sa majú sa rozbaliť a vsunúť zašpicateným koncom do konečníka.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie! Obsahuje laktózu i sacharózu.