Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Escapelle tbl.1 x 1,5 mg ODHADOVANÁ CENA: 25.84 EUR (€)
Escapelle tbl.1 x 1,5 mg ODHADOVANÁ CENA: 25.84 EUR (€)

Escapelle tbl.1 x 1,5 mg ODHADOVANÁ CENA: 25.84 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-271 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 25.84 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Escapelle obsahuje syntetickú hormónu podobnú účinnú látku nazývanú levonorgestrel. Zabráni asi 85 % očakávaných tehotenstiev, keď sa tableta užije v priebehu 72 hodín po nechránenom pohlavnom styku. Nezabráni tehotenstvu zakaždým, ale je tým účinnejšia, čím skôr sa užije po nechránenom pohlavnom styku. Je lepšie užiť ju v priebehu 12 hodín, ako to odkladať až na tretí deň. Predpokladá sa, že Escapelle účinkuje tým, že zastaví uvoľnenie vajíčka z vašich vaječníkov a zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou. Escapelle môže zabrániť otehotneniu, iba ak ste ju užili v priebehu 72 hodín po nechránenom pohlavnom styku. Neúčinkuje, ak ste už tehotná. Ak máte nechránený pohlavný styk po užití Escapelle, nezabráni vám otehotnieť.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Escapelle ak ste alergická na levonorgestrel alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Ak trpíte intoleranciou laktózy. U dievčat mladších ako 16 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa nesmie užiť počas už prebiehajúceho tehotenstva. Počas dojčenia sa liek môže užiť ihneď po kojení, pričom prerušíte kojenie na ďalších 8 hodín.

Dávkovanie: Užite tabletu čo najskôr, najlepšie do 12 hodín, ale nie neskôr ako 72 hodín (3 dni) po nechránenom pohlavnom styku. Escapelle môžete užiť kedykoľvek počas menštruačného cyklu za predpokladu, že už nie ste tehotná alebo si myslíte, že môžete byť tehotná. Tabletu nežujte, prehltnite ju celú a zapite vodou. Užitie tablety neodkladajte. Tableta je tým účinnejšia, čím skôr ju užijete po nechránenom pohlavnom styku. Ak ste vracali v priebehu 3 hodín od užitia tablety, musíte užiť ďalšiu tabletu.

Ak už používate pravidelnú metódu antikoncepcie, ako sú antikoncepčné tabletky, môžete pokračovať v ich užívaní v pravidelných intervaloch.

Ak máte ďalší nechránený pohlavný styk po použití Escapelle (taktiež ak je to v priebehu jedného menštruačného cyklu), tableta nebude mať svoj antikoncepčný účinok a znova je tu riziko otehotnenia.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!