Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Femibion 1 Plánovanie a prvé týždne tehotenstva 28 tbl ODHADOVANÁ CENA: 13.11 EUR
Femibion 1 Plánovanie a prvé týždne tehotenstva 28 tbl ODHADOVANÁ CENA: 13.11 EUR

Femibion 1 Plánovanie a prvé týždne tehotenstva 28 tbl ODHADOVANÁ CENA: 13.11 EUR

Katalógové číslo: etabletka-woocommerce_gpf_20931 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 13.11 EUR Lekáreň eTabletka

Femibion 1, vyvinutý špeciálne pre potreby Vás a Vášho bábätka, je určený ženám plánujúcim tehotenstvo a nastávajúcim mamičkám do konca 12. týždňa tehotenstva. V tomto období je dôležité dopĺňať predovšetkým foláty (Metafolin® & kyselina listová). Nízka hladina folátov je jedným z rizikových faktorov pre vznik defektu neurálnej trubice u nenarodeného bábätka.

Kyselina listová sa významne podieľa na delení buniek, krvotvorbe a prispieva k rastu zárodočných tkanív vrátane placenty. Placenta potom sprostredkováva prenos živín k nenarodenému dieťaťu.

Metafolin® je biologicky aktívnou formou folátu, ktorú telo využije lepšie ako podanú kyselinu listovú.

Vitamín D sa v uplatňuje pri delení buniek. Je dôležitý pre udržanie zdravých kostí a zubov, a to nielen v priebehu tehotenstva. Prispieva tiež k normálnej funkcii imunitného systému.

Cholín je dôležitý pre normálny metabolizmus homocysteínu.

Jód je dôležitý pre tvorbu hormónov štítnej žľazy a jej správnu funkciu.

Železo prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, priaznivo ovplyvňuje energetický metabolizmus, napomáha normálnej činnosti imunitného systému, podieľa sa na normálnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu.

Vitamín C prispieva k zdravej imunite.

Vitamíny B1, B2 a biotín prispievajú k udržaniu normálneho energetického metabolizmu a normálnej funkcii nervového systému.

Vitamíny B6, B12, niacín a kyselina pantoténová pomáhajú znižovať mieru únavy a vyčerpania.

Vitamín E pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Viac informácií na www.femibion.com

Dávkovanie

Užívajte 1 tabletu denne najlepšie počas hlavného jedla alebo po jedle. Zapite dostatočným množstvom vody. Jednomesačné balenie.

Zloženie

Folát 800 μg – z toho: kyselina listová 400 μg (200% RVH*) a L-metylfolát 416 μg (200% RVH zodpovedá 400 μg kyseliny listovej), cholín 130 mg, vitamín C 55 mg (69% RVH), niacín 12 mg NE¹ (75% RVH), železo 10 mg (71% RVH), vitamín E 4,8 mg α-TE² (40% RVH), kyselina pantoténová 6 mg (100% RVH), vitamín B6 1,9 mg (136% RVH), vitamín B2 1,4 mg (100% RVH), vitamín B1 1,4 mg (127% RVH), jód 150 μg (100% RVH), biotín 40 μg (80% RVH), selén 26 μg (47 % RVH), vitamín D3 20 μg (400% RVH) a B12 4,5 μg (180% RVH) v jednej tablete. Neobsahuje lepok, laktózu ani želatínu.

Tableta: cholín-tartarát; objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, L-askorban vápenatý, hydrogenovaný olej zo sójových bôbov, bisglycinát železnatý; povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza; objemové činidlo: zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy; farbivo: uhličitan vápenatý, maltodextrín; povlaková látka: polyvinylalkohol, polyetylénglykol, mastenec a hydroxypropylcelulóza, nikotínamid; kyselina: kyselina citrónová; protihrudkovacia látka: horečnaté soli mastných kyselín, mastné kyseliny a hydrogenfosforečnan vápenatý, DL-α-tokoferylacetát, D-pantotenát vápenatý, sacharóza, modifikovaný škrob, pyridoxínhydrochlorid, riboflavín, tiamínmononitrát, retinyl-acetát, L-metylfolát vápenatý (Metafolin®), kyselina listová, jodid draselný, selenan sodný, D-biotín, cholekalciferol, kyanokobalamín.

* RVH … .. referenčná výživová hodnota.

1 niacín ekvivalent

2 α-tokoferol ekvivalent

Upozornenie

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25 °C