Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Galvex Gáfrova masť s ichtamolom 50 g ODHADOVANÁ CENA: 1.68 EUR (€)
Galvex Gáfrova masť s ichtamolom 50 g ODHADOVANÁ CENA: 1.68 EUR (€)

Galvex Gáfrova masť s ichtamolom 50 g ODHADOVANÁ CENA: 1.68 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6522 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 1.68 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Gáfrová masť s ichtamolom má protizápalový, hojivý a protisvrbivý účinok. Masť sa používa pri liečbe hnisavých zápalov kože, psoriáze, niektorých formách akné, erysipelu, erysipeloidu, povrchovom zápale žíl, na odreniny, pomliaždeniny.

Kontraindikácie: Ak ste alergickí (precitlivení) na liečivá alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku. Nepoužívajte na sliznice a do otvorených rán.

Tehotenstvo a dojčenie: Skôr ako začnete používať liek, poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom.

Použitie: Liek sa obvykle aplikuje 1-2x denne zvonka (najdlhšie 7 dní). Masť sa nanáša v tenkej vrstve priamo na postihnuté miesta (najlepšie po bežnej očiste). Liek nie je vhodný na dlhodobé podávanie. 

Zloženie:
Liečivá: Camphora racemica (gáfor racemický) 1 g, ichthammolum (ichtamol) 4 g, zinci oxidum (oxid zinočnatý) 12 g v 50 g masti.
Pomocné látky: Adeps lanae cum aqua (lanolín), vaselinum flavum (žltý vazelín).

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!