Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Galvex Magnéziové tablety 500 mg 50 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.40 EUR (€)
Galvex Magnéziové tablety 500 mg 50 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.40 EUR (€)

Galvex Magnéziové tablety 500 mg 50 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.40 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6510 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.40 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Užíva sa pri nedostatočnom prívode horčíka potravou (počas tehotenstva, dojčenia, v puberte, v rekonvalescencii a po operáciách, pri jednostranných diétach a hladovkách, strese), pri zvýšených stratách horčíka (po opakovanom dávení, dlhšietrvajúcich hnačkách), pri zvýšenej náchylnosti ku kŕčom, pri dlhodobom podávaní antiepileptík a diuretík, pri alergických ochoreniach, pri hormonálnej antikoncepcii, na zníženie vysokej hladiny cholesterolu v krvi, pri cukrovke, pri predráždenosti, zníženej schopnosti sústredenia, závratoch.Na základe odporúčania lekára ako podporná liečba srdcových ochorení, vysokého tlaku krvi, na prevenciu premenštruačného napätia, pri migréne, pri chorobách štítnej žľazy a prištítnych teliesok, ako súčasť liečby chronických zápalových črevných ochorení, pri kŕčoch v tehotenstve (eklampsii), pri niektorých poruchách imunity.

Kontraindikácie: Neodporúča sa súčasne užívať iné lieky s obsahom minerálnych látok. Lieky obsahujúce fosfor, vápnik a železo znižujú vstrebávanie horčíka v čreve. Horčík spomaľuje vstrebávanie tetracyklínov. Pri súčasnom podávaní týchto liekov je nutné horčík podať najmenej v 3-hodinovom odstupe. Pri ťažkej renálnej insuficiencii je liek kontraindikovaný.

-keď ste alergickí (precitlivení) na liečivo dihydrát magnéziumlaktátu alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku,

– keď máte zvýšenú hladinu horčíka v krvi (hypermagneziémia),

– keď máte ťažkú pečeňovú poruchu,

– keď máte ťažkú nedostatočnú funkciu obličiek,

– keď trpíte na myasthenia gravis (choroba charakterizovaná výraznou svalovou slabosťou, ktorá sa prejavuje dvojitým videním, poruchou reči, neschopnosťou udržať otvorené oči apod.).

Tehotenstvo a dojčenie: Počas tehotenstva a v období dojčenia sa liek môže užívať len na základe odporúčania lekára.

Dávkovanie: Tablety sa užívajú spolu s jedlom (v priebehu jedla) a zapíjajú sa dostatočným množstvom vody (mlieko ani minerálne vody nie sú vhodné). Odporúča sa 2 hodiny pred a 2 hodiny po užití lieku nepiť mlieko a nejesť žiadne mliečne výrobky.

  • Dospelí: obvykle sa podáva 1 tableta 2-3x denne.
  • Deti: podáva sa 1/2 až 1 tableta denne.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!