Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Galvex Octanový krém 80 g ODHADOVANÁ CENA: 3.16 EUR (€)
Galvex Octanový krém 80 g ODHADOVANÁ CENA: 3.16 EUR (€)

Galvex Octanový krém 80 g ODHADOVANÁ CENA: 3.16 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6589 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.16 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Krém sa používa na opuchliny po malých zraneniach končatín bez otvorenej rany, po vyvrtnutí, pomliaždeninách, na prevenciu a liečbu opuchu pri bodnutí hmyzom, pri zápaloch kože po ožiarení a popáleninách, na omrzliny I. stupňa a po porade s lekárom na liečbu hemoroidov. Prevencia a liečba preležanín a zaparenín. Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti (u detí do 2 rokov po porade s lekárom).

Kontraindikácie: Prípravok nesmie prísť do styku so sliznicami a hlavne očami.

– keď ste alergickí (precitlivení) na liečivo (roztok octanu a vínanu hlinitého) alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku

– keď máte otvorené krvácajúce rany, pyodermie (hnisavé kožné ochorenie) a infekčné dermatózy

Tehotenstvo a dojčenie: Môže sa používať počas tehotenstva a dojčenia.

Použitie: Pokiaľ lekár neodporučí inak, krém sa rovnomerne nanáša na postihnuté miesta 1-3x denne. V prípade, že sa príznaky ochorenia po nanesení prípravku do 2-3 dní nezlepšia alebo sa naopak zhoršujú, poraďte sa o ďalšom používaní s lekárom. Dĺžku liečby určí lekár. V rámci samoliečenia (bez porady s lekárom) možno liek používať maximálne 7 až 8 dní.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!