Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Guajacuran 30 tbl ODHADOVANÁ CENA: 6.35 EUR (€)
Guajacuran 30 tbl ODHADOVANÁ CENA: 6.35 EUR (€)

Guajacuran 30 tbl ODHADOVANÁ CENA: 6.35 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-117 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.35 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Guajacuran znižuje duševné a citové napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie. Vo vyšších dávkach tlmí kŕče a znižuje napätie kostrového svalstva. Guajacuran sa používa pri duševnom napätí, úzkosti, tréme, nervozite pred menštruáciou, pri bolestiach hlavy zapríčinených duševným napätím a zvýšeným napätím svalov šije. Liek sa používa u detí od 6 rokov a u dospelých.

Kontraindikácie: Neužívajte Guajacuran, keď ste alergický (precitlivený) na guajfenezín (liečivo lieku Guajacuran) alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Guajacuran, pri myasténia gravis a myastenickom syndróme (nervosvalové onemocnenie charakterizované nadmernou svalovou slabosťou a unaviteľnosťou). Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov. Deťom od 6 rokov sa podáva iba na odporučenie lekára. Liek nie je vhodné užívať počas tehotenstva a v období dojčenia.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek Guajacuran nie je vhodné užívať počas tehotenstva a v období dojčenia.

Dávkovanie:  Dospelí zvyčajne užívajú 3-krát denne 1 obalenú tabletu, prípadne 2 – 5-krát denne 2 obalené tablety. Deťom vo veku 6 – 12 rokov sa podáva 1 obalená tableta 1 – 2-krát denne, deťom vo veku 12 – 15 rokov 1 obalená tableta 2-krát denne vždy po konzultácii s lekárom. Na upokojenie pri tréme a stavoch úzkosti stačí jednorázovo užiť 1 obalenú tabletu 25 – 30 minút pred verejným vystúpením. Ak Vaše ťažkosti neustupujú počas  3 dní  liečby Guajacuranom alebo nastane zhoršenie stavu, obráťte sa na lekára.