Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Guttalax kvapky 15 ml ODHADOVANÁ CENA: 6.20 EUR (€)
Guttalax kvapky 15 ml ODHADOVANÁ CENA: 6.20 EUR (€)

Guttalax kvapky 15 ml ODHADOVANÁ CENA: 6.20 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-24 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.20 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Guttalax sa používa na liečbu zápchy a iných stavov vyžadujúcich uľahčené vyprázdnenie obsahu čriev.

Kontraindikácie: Alergia (precitlivenosť) na pikosulfát sodný alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku Guttalax. Nepriechodnosť čriev alebo upchatie čriev. Akútne brušné príhody vrátane zápalu slepého čreva alebo akútne zápalové ochorenie čriev. Veľká strata vody z tela. Závažná  bolesť brucha spojená s nevoľnosťou a vracaním, čo môže naznačovať viaceré závažné stavy. Pacienti so zriedkavou vrodenou intoleranciou fruktózy nesmú užívať tento liek.

Tehotenstvo a dojčenie:  Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Guttalax sa môže užívať počas gravidity a laktácie iba po konzultácii s lekárom. Klinické údaje ukázali, že ani aktívny podiel pikosulfátu sodného (bis-(p-hydroxyfenyl)-pyridil-2-metán) ani jeho glukoronidy sa nevylučujú do materského mlieka zdravých matiek počas laktácie. Preto sa Guttalax môže bezpečne užívať počas laktácie.

Dávkovanie: Guttalax sa musí užiť večer pred spaním na vyvolanie vyprázdnenia nasledujúci deň ráno. Účinok nastupuje zvyčajne v rozmedzí 6 – 12 hodín po podaní. Dospelí a deti nad 10 rokov užívajú 10 – 20 kvapiek, deti vo veku  4 – 10 rokov 5 – 10 kvapiek.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!