Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Heparoid Léčiva masť 30g ODHADOVANÁ CENA: 9.06 EUR (€)
Heparoid Léčiva masť 30g ODHADOVANÁ CENA: 9.06 EUR (€)

Heparoid Léčiva masť 30g ODHADOVANÁ CENA: 9.06 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-93 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 9.06 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Heparoid Léčiva používajú dospelí aj deti od dojčenského veku na liečbu zápalov šliach, poúrazových opuchov, pomliaždenín a podvrtnutí, na zlepšenie tvorby jaziev po poraneniach alebo operáciách a na zmäkčenie tuhých a vystupujúcich jaziev, ďalej sa používa na odporučenie lekára na miestnu liečbu zápalov povrchových žíl, zápalov v okolí žíl, na zmäkčenie stuhnutej kože pri žilovej nedostatočnosti.

Kontraindikácie: Heparoid Léčiva sa nesmie používať pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku. Ak trpíte poruchami krvnej zrážavosti, nepoužívajte liek na veľké plochy. Masť sa nesmie používať na sliznice, do očí a na otvorené rany.

Tehotenstvo a dojčenie: V tehotenstve a počas dojčenia sa liek môže používať len so súhlasom lekára.V posledných troch mesiacoch tehotenstva sa liek nesmie používať dlhodobo alebo natierať na veľké plochy, pretože by mohlo dôjsť ku krvácaniu. V období dojčenia sa masť môže použiť krátkodobo a na malé plochy.

Dávkovanie: Ak lekár neurčí inak, dospelým, mladistvým a deťom od dojčenského veku sa nanáša na postihnuté miesto a jeho okolie 2 až 3-krát denne asi 1 mm hrubá vrstva masti, ktorá sa zľahka votrie do kože. Pri ochoreniach žíl sa môže priložiť kompresný obväz. Pri rozsiahlych a bolestivých krvných podliatinách sa spočiatku môže miesto ošetrené masťou prekryť nepriedušným obväzom, najlepšie cez noc. Pri vrede predkolenia sa masť vtiera do jeho okolia.