Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
HERPESIN dermálny krém 2g ODHADOVANÁ CENA: 6.44 EUR
HERPESIN dermálny krém 2g ODHADOVANÁ CENA: 6.44 EUR

HERPESIN dermálny krém 2g ODHADOVANÁ CENA: 6.44 EUR

Katalógové číslo: etabletka-woocommerce_gpf_20910 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.44 EUR Lekáreň eTabletka

Dávkovanie

Krém sa nanáša v tenkej vrstve, optimálne už v prodromálnom štádiu, a to na postihnuté miesto a na polcentimetrové okolie zdravej kože. Obvykle sa aplikuje 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s vynechaním nočnej dávky).

Liečba má trvať 5 dní. Ak nenastane zlepšenie, je možné v liečbe pokračovať ešte ďalších 5 dní. Ak pretrvávajú príznaky aj po 10 dňoch liečby, je nutné kontaktovať lekára.

Spôsob použitia

Liek je určený na dermálne použitie.
Pred nanesením dermálneho krému na postihnuté miesto, aj potom, je nutné si umyť ruky. Pri nanášaní je potrebné vyvarovať sa treniu postihnutého miesta alebo dotykov okolitých tkanív vreckovkou. Vylúči sa tak zhoršenie alebo prenos infekcie na iné miesto.

Upozornenie

  • Tehotné a dojčiace ženy môžu tento liek používať len na odporúčanie lekára.
  • Krém sa používa len na opary v oblasti úst a tváre. Neodporúča sa nanášať ho na sliznicu ústnej dutiny, oka alebo pošvy, nakoľko môže spôsobiť ich podráždenie. Nesmie sa používať na liečbu genitálnej herpetickej infekcie.
  • Obzvlášť je potrebné vyhnúť sa kontaktu krému s očami.
  • U pacientov s výrazným oslabením imunity (napr. AIDS ochorenie alebo transplantácia kostnej drene) sa má zvážiť užívanie perorálneho acikloviru. Títo pacienti by mali konzultovať s lekárom liečbu akejkoľvek infekcie.
  • Liek obsahuje cetylakohol, metylparabén a propylparabén.