Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Holtov krém crm.der.1 x 50 g ODHADOVANÁ CENA: 3.62 EUR (€)
Holtov krém crm.der.1 x 50 g ODHADOVANÁ CENA: 3.62 EUR (€)

Holtov krém crm.der.1 x 50 g ODHADOVANÁ CENA: 3.62 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-6584 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.62 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Základnou účinnou látkou lieku je liehový roztok kameňouholného dechtu, ktorý pôsobí keratoplasticky (podporuje odlupovanie lupín), slabo antiexsudatívne (proti tvorbe výpotku), antisepticky (ničí choroboplodné zárodky) a má aj protisvrbivý efekt. Mentol pôsobí chladivo a mierne znižuje svrbenie. Gerániová silica má príjemnú vôňu a slabý antiseptický účinok ako aj bórax. HOLTOV KRÉM sa používa na liečbu chronickej a lišajovej formy atopického ekzému a psoriázy hlavne seboroidnej formy.

Kontraindikácie:

– keď ste alergickí (precitlivení) na liečivá alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku,
– keď máte akútne mokvajúce dermatózy (nezápalové ochorenie kože),
– keď máte nefropatiu (nezápalové ochorenie obličiek). 

Tehotenstvo a dojčenie: HOLTOV KRÉM by sa nemal aplikovať tehotným a dojčiacim ženám.

Použitie: Liek je určený výhradne na vonkajšie použitie. Krém sa niekoľkokrát denne nanesie v súvislej vrstve na postihnuté miesto a nechá sa zaschnúť.

Zloženie: carbonis detergens tinctura (tinktúra z kameňouholného dechtu) 3,0 g, levomentholum (mentol) 0,05 g, geranii etheroleum (geraniová silica) 0,1 g, borax (bórax) 0,2 g v 50 g krému. Ďalšie zložky sú: acidum stearicum (kyselina stearová), adeps lanae (vosk z ovčej vlny), oryzae amylum (ryžový škrob), glycerolum 85% (glycerol 85%), kalii carbonas (uhličitan draselný), methylis parahydroxybenzoas (metylparabén), propylis parahydroxybenzoas (propylparabén), aqua purificata (čistená voda).

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!