Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
HydroClean advance vankúšik na rany (10×10 cm) 10 ks ODHADOVANÁ CENA: 72.88 EUR
HydroClean advance vankúšik na rany (10×10 cm) 10 ks ODHADOVANÁ CENA: 72.88 EUR

HydroClean advance vankúšik na rany (10×10 cm) 10 ks ODHADOVANÁ CENA: 72.88 EUR

Katalógové číslo: etabletka-woocommerce_gpf_20953 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 72.88 EUR Lekáreň eTabletka

Navlhčený vankúšik na rany štvorcového tvaru, ktorého najdôležitejšou súčasťou je superabsorbujúci polymér (SAP), ktorý je aktivovaný Ringerovým roztokom.

Vlastnosti a spôsob účinku: uvoľňuje Ringerov roztok do rany. Nakoľko vankúšik na rany súčasne prijíma sekrét z rany, rana sa interaktívne a kontinuálne preplachuje. Absorpčné krytie na rany sa používa:

  • na mokrú terapiu rán so zhoršenou tendenciou hojenia
  • na absorpciu sekrétu z rany a súčasné preplachovanie rany uvoľnovaním Ringerovho roztoku
  • na vyčistenie rany vďaka vyplachovaciemu účinku

Rozmer: 10×10 cm

Balenie: 1×10 ks

Použitie:

Kompres sa bielou stranou priloží na ranu tak, že zelené označenie smeruje nahor. Je potrebné ho umiestniť tak, aby pokryl celú plochu rany a zároveň by mal prekryť i jej okraje. Hlboké rany sa odporúča najprv vytampónovať kompresom a až potom prikryť daným kompresom. Po správnom umiestnení krytia sa použije ovínadlo alebo náplasť na fixáciu. Krytie sa musí najneskôr po 24 hodinách vymeniť. Ak rana vyžaduje zvýšené množstvo vlhkosti, môže kompres predčasne vyschnúť. V takýchto prípadoch sa kompres medzi jednotlivými výmenami obväzu dodatočne navlhčí. Za účelom šetrnej výmeny obväzu sa môže kompres pred odstránením z rany navlhčiť Ringerovým roztokom a po niekoľkých minútach takmer bezbolestne odstrániť.