Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Ibalgin 200mg 24 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.70 EUR (€)
Ibalgin 200mg 24 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.70 EUR (€)

Ibalgin 200mg 24 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.70 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-77 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.70 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Liek Ibalgin 200 obsahuje liečivo ibuprofén, ktorá patrí do skupiny tzv. nesteroidných protizápalových liečiv.  Ibuprofén zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Ibuprofén taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia. Liek Ibalgin 200 sa užíva pri miernej až strednej bolesti, napr. pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie, ďalej pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení a ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach.

Kontraindikácie: Ibalgin 200 sa nesmie užívaťpri precitlivenosti na liečivo alebo ktorúkoľvek zložku lieku, pri precitlivenosti na kyselinu acetylsalicylovú alebo niektoré iné protizápalové lieky, ktorá sa prejavuje ako priedušková astma alebo žihľavka. Pri existujúcom alebo opakovanom vrede žalúdka alebo dvanástnika, pri krvácaní alebo perforácii v zažívacom trakte spôsobenom nesteroidnými protizápalovými liekmi v minulosti, pri ťažkom srdcovom zlyhaní, pri poruchách krvotvorby a poruchách krvnej zrážavosti, v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Ibuprofén je kontraindikovaný počas  posledných troch mesiacov tehotenstva.

vkovanie: Dospelí a deti od 12 rokov pri horúčkovitých ochoreniach 1 – 2 filmom obalené tablety Ibalgin 200 3-krát denne, pri bolesti 1 – 2 filmom obalené tablety, najviac 6 tabliet denne rozdelených do niekoľkých dávok. Deťom vo veku 6 -12 rokov sa podáva 1 filmom obalená tableta 2 – 3-krát denne. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny.

Filmom obalené tablety sa prehĺtajú celé, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa počas liečby objavia tráviace ťažkosti, liek užívajte počas jedla alebo ho zapite mliekom.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!