Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Ibalgin krém 50 g ODHADOVANÁ CENA: 6.00 EUR (€)
Ibalgin krém 50 g ODHADOVANÁ CENA: 6.00 EUR (€)

Ibalgin krém 50 g ODHADOVANÁ CENA: 6.00 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-89 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.00 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Ibalgin krém môžu používať dospelí aj mladiství na miestnu liečbu zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov, na miestnu liečbu pri reumatických ochoreniach, pri bolestivých stavoch pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri povrchových žilových ochoreniach, na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov ako sú opuchy, pomliaždeniny, vyvrtnutie kĺbu, poranenie mäkkých častí kĺbov. Deti používajú liek Ibalgin krém len na odporučenie lekára.

Kontraindikácie: Ibalgin krém nesmú používať pacienti s precitlivenosťou na ibuprofén, metylparabén, propylparabén alebo na niektorú inú zložku lieku a ďalej pacienti, ktorí mali astmatický záchvat, žihľavku alebo alergickú nádchu po užívaní kyseliny acetylsalicylovej alebo niektorých protizápalových liečiv. Liek sa nesmie používať na otvorené rany a sliznice, do očí a na podráždené ekzematózne plochy.

Tehotenstvo a dojčenie: V tehotenstve a v období dojčenia sa liek môže používať len na odporučenie lekára. V posledných troch mesiacoch tehotenstva sa liek nesmie používať dlhodobo alebo natierať na veľké plochy. V období dojčenia sa krém môže použiť krátkodobo na malé plochy.

Dávkovanie: Dospelí, deti a mladiství si na postihnuté miesto 3 až 4-krát denne v časových odstupoch 3 – 4 hodín nanášajú 4 – 10 cm dlhý prúžok krému, ktorý si ľahko vtierajú. Pri rozsiahlych a bolestivých krvných podliatinách sa spočiatku môže miesto ošetrené krémom prekryť nepriedušným obväzom.

Po aplikácii je vhodné chrániť miesto aplikácie pred slnečným a UV žiarením.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!