Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Kinedryl 10 tbl ODHADOVANÁ CENA: 5.85 EUR (€)
Kinedryl 10 tbl ODHADOVANÁ CENA: 5.85 EUR (€)

Kinedryl 10 tbl ODHADOVANÁ CENA: 5.85 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-136 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 5.85 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Bez odporúčania lekára na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami (auto, vlak, lietadlo, loď). Na odporúčanie lekára je možné liek použiť aj pri nevoľnostiach a závratoch najrôznejšieho pôvodu (pri Meniérovej chorobe). Používa sa aj pri liečbe nevoľnosti spôsobenej poruchou vestibulárneho aparátu.

Kontraindikácie: Keď ste alergický (precitlivený) na moxastin teoklát, kofeín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Kinedrylu. Keď máte zelený zákal (glaukom), zväčšenú prostatu, závažné ochorenie žalúdka a čriev.  Keď sa liečite inhibítormi monoaminooxidázy ( niektoré lieky na depresiu, Parkinsonovu chorobu) alebo keď ste v období kratšom ako 14 dní po ukončení liečby. V prípadoch akútnej otravy alkoholom alebo liekmi tlmiacimi centrálnu nervovú sústavu (lieky na spanie a upokojenie) alebo kde je nežiaduca ospalosť. Nepodávajte deťom mladším ako 2 roky. Počas užívania lieku Kinedryl je potrebné sa vyhnúť požívaniu alkoholických nápojov

Tehotenstvo a dojčenie: Kinedryl sa nesmie užívať v tehotenstve. Kinedryl sa nesmie užívať počas dojčenia.

Dávkovanie: Dospelí: 1 tableta 60 minút pred začiatkom cesty. Pri dlhotrvajúcom cestovaní stačí podávať ½ – 1 tabletu v intervale 2 – 3 hodín. Na liečbu náhle vzniknutej kinetózy sa užívajú 2 tablety jednorazovo, pri nedostatočnom účinku potom v intervaloch 30 minút ½ – 1 tableta až po maximálne 4 tablety. Pri náhlom vracaní je účelnejšie počiatočnú dávku 2 tablety nepodať naraz, ale rozdeliť ju do 4 dávok v intervale niekoľkých minút.

Deti do 15 rokov: Deťom vo veku 2 – 6 rokov sa podáva ¼ tablety, vo veku 6 – 15 let ¼ – ½ tablety. Prvá dávka sa užije 60 minút pred začiatkom cesty, pri dlhotrvajúcom cestovaní sa môže podanie dvakrát zopakovať v intervale 2 – 3 hodín.

Meniérova choroba a ďalšie vestibulárne poruchy: Dospelí ležiaci pacienti užívajú 2 – 4 tablety 2 – 3 krát denne. U ostatných sa podáva až 8 tabliet denne.

Tabletu je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Počas užívania lieku Kinedryl je potrebné sa vyhnúť požívaniu alkoholických nápojov

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!