Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Kompava Glutathione 90 kapsúl odhadovaná cena: 39.63 EUR
Kompava Glutathione 90 kapsúl odhadovaná cena: 39.63 EUR

Kompava Glutathione 90 kapsúl odhadovaná cena: 39.63 EUR

40 

Katalógové číslo: etabletka-woocommerce_gpf_493864 Kategória: Značka:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 39.63 EUR Lekáreň eTabletka

Glutation sa vďaka svojej sile označuje ako „master antioxidant“ alebo „mother of antioxidants.“  Naše telo glutation potrebuje kvôli antioxidačnej ochranedostatočnej detoxikácii a ochrane proti starnutiu a poškodeniu buniek (Antiage).

Na rozdiel od väčšiny antioxidantov, glutation si naše telo vyrába samo, v pečeni. Úlohou antioxidantov je chrániť bunky pred účinkom škodlivých látok (voľných radikálov), ktoré poškodzujú bunky v tele a sú spúšťačom takmer všetkých vážnych ochorení (Parkinsonova a Alzheimerova choroba, hepatitída, cukrovka či rakovina). Voľné radikály sa tak považujú za najhlavnejšiu príčinu starnutia. Pri každom procese, ktorý prebieha v ľudskom tele – od dýchania cez trávenie až po pohyb – sa tvoria voľné radikály. Aj keď sú tieto funkcie nevyhnutné pre život, pri ich procese sa okrem prospešných látok tvoria aj látky škodlivé. Vďaka antioxidantom si s toxickými látkami dokáže organizmus poradiť bez toho, aby sme si to uvedomili. Ak má telo nedostatok glutationu, škodliviny poškodzujú bunky a postupne spôsobujú nefunkčnosť niektorých orgánov. Vysoké vyčerpanie glutationu v organizme sa pozoruje u športovcov, ktorých imunita je po vysokom fyzickom vyťažení výrazne potlačená a dostávajú sa do tzv. imunosupresívneho okna. V niektorých krajinách sa glutation dokonca používa ako liek alebo podporná liečba vírusových ochorení a ich následkov.

Detoxikačná funkcia glutationu súvisí predovšetkým s pečeňou, ktorá je hlavným detoxikačným orgánom v ľudskom tele. Glutation zachytí škodliviny (voľné radikály, ťažké kovy) v organizme a premení ich na neškodné látky, ktoré môžeme bezpečne vylúčiť z tela pomocou obličiek alebo pečene. Pomáha pečeni správne fungovať, posilňuje ju a dodáva jej energiu. Dôkazom je aj fakt, že pečeň si sama vytvára glutation pre svoje potreby.

Pre koho je produkt určený

  • Pre ľudí, ktorí chcú posilniť funkciu pečene
  • Pre ľudí vystavených nadmernej tvorbe škodlivín (fajčenie, alkohol, stres, lieky, ochorenia, UV žiarenie)
  • Pre ľudí, ktorí majú nedostatok antioxidantov alebo ťažké kovy
  • Pre ľudí s oslabenou imunitou a v čase vírusových ochorení
  • Pre športovcov na regeneráciu buniek pri vysokom fyzickom zaťažení a intenzívnych tréningoch
  • Pre ľudí po rôznych zraneniach a operáciách pre lepšiu rekonvalescenciu

Odporúčané dávkovanie

1 – 2 x denne 1 kapsula nalačno

Použitie

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody