Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Linex 16 kapsúl ODHADOVANÁ CENA: 6.03 EUR (€)
Linex 16 kapsúl ODHADOVANÁ CENA: 6.03 EUR (€)

Linex 16 kapsúl ODHADOVANÁ CENA: 6.03 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-514 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 6.03 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Baktérie mliečneho kvasenia, prirodzene sa nachádzajúce v tenkom aj hrubom čreve, sa podieľajú na udržiavaní rovnováhy, ktorá je potrebná pre normálne funkcie tráviacich enzýmov. Pri znížení množstva týchto baktérií v črevách sa prostredie postupne stáva zásaditým, dochádza k znižovaniu činnosti tráviacich enzýmov a vytvárajú sa podmienky pre rozmnožovanie škodlivých baktérií. Dôsledkom toho je porušenie rovnováhy bakteriálnej flóry v črevách a vznik rôznych tráviacich porúch.

Linex kapsuly sa používajú pri hnačkách, nadúvaní a iných poruchách trávenia spôsobených:

  • bakteriálnymi a vírusovými infekciami tráviaceho traktu u dojčiat, detí aj dospelých,
  • liečbou širokospektrálnymi antibiotikami a chemoterapeutikami
  • ožarovaním orgánov nachádzajúcich sa v brušnej dutine a panve.

Kontraindikácie: Neužívajte Linex kapsuly, keď ste alergický (precitlivený) na ktorúkoľvek zo zložiek lieku, keď ste alergický na mlieko alebo mliečne výrobky. Buďte zvlášť opatrný pri užívaní Linex kapsúl, ak vaša telesná teplota je vyššia ako 38°C, zistili ste krv alebo kúsky sliznice v stolici, hnačka trvá viac ako 2 dni, máte silnú hnačku spojenú so stratou tekutín a telesnej hmotnosti, okrem hnačky máte aj bolesti brucha, máte iné chronické ochorenia (cukrovka, AIDS) alebo nedostatočnosť imunitného systému.

Tehotenstvo a dojčenie: Nie sú známe škodlivé vplyvy užívania tohto lieku počas tehotenstva a dojčenia. Poraďte sa však s lekárom, ak by ste chceli užívať Linex kapsuly v tehotenstve alebo počas dojčenia.

Dávkovanie: Dojčatá a deti do 2 rokov: 3-krát denne 1 kapsula. Deti od 2 do 12 rokov: 3-krát denne 1 až 2 kapsuly. U detí, ktoré nevedia alebo nemôžu prehĺtať, sa obsah kapsuly vysype na lyžičku a zmieša sa s troškou vody. Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: 3-krát denne 2 kapsuly.

Linex kapsuly užívajte po jedle a zapite ich malým množstvom vody. Linex neužívajte súčasne s alkoholom alebo horúcimi nápojmi.