Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Maxi-Kalz 500 mg 20 šumivých tabliet ODHADOVANÁ CENA: 4.00 EUR (€)
Maxi-Kalz 500 mg 20 šumivých tabliet ODHADOVANÁ CENA: 4.00 EUR (€)

Maxi-Kalz 500 mg 20 šumivých tabliet ODHADOVANÁ CENA: 4.00 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-7147 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 4.00 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Liek obsahuje vápnik a používa sa na liečbu stavov s nedostatkom vápnika rôzneho pôvodu. Dostatočný prísun vápnika je nevyhnutný pre rast kostí a zubov a pre normálnu funkciu svalovej sústavy, nervovej sústavy, zrážanie krvi, na funkciu a stabilitu bunkovej steny. Okrem toho sa používa pri liečbe alergicky podmienených ochoreniach. Denná potreba vápnika sa pohybuje medzi 500 mg – 2000 mg. Pri nevyváženej strave, v období rastu, počas tehotenstva a dojčenia sa odporúča podporiť prísun vápnika.

Liek je určený na:

  • pokrytie zvýšenej potreby vápnika, najmä počas rastu, tehotenstva a dojčenia,
  • zabránenie nedostatku vápnika a ako podporná liečba pri osteoporóze (rednutí kostí).

Kontraindikácie: Pacienti so známou precitlivenosťou na liečivo alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok uvedených. Liek Maxi-Kalz je ďalej kontraindikovaný pri hyperkalciémii (napr. pri hyperparatyreóze, predávkovaní vitamínom D, tumoroch zvyšujúcich hladinu vápnika v krvi ako plazmocytóm, kostné metastázy, v akútnom štádiu osteoporózy vzniknutej pri imobilizácii), akútnom zlyhaní obličiek, hyperkalciúrii, obličkových kameňoch obsahujúcich vápnik. Pri chronickej infekcii močových ciest baktériami štiepiacimi ureu (riziko vzniku struvitových konkrementov).

Tehotenstvo a dojčenie: Maxi-Kalz sa môže užívať počas gravidity a dojčenia.

Dávkovanie: Podľa predpisu lekára, 1-3 tablety denne. Šumivú tabletu treba rozpustiť v pohári vody (približne ¼ litra) a vypiť.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!