Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
MIG-400 30 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 4.94 EUR (€)
MIG-400 30 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 4.94 EUR (€)

MIG-400 30 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 4.94 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-8 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 4.94 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Symptomatická liečba miernej až stredne silnej bolesti – bolesť hlavy, zubov, menštruačné bolesti, bolesti svalov a kĺbov (poúrazové) a horúčky.

Kontraindikácie:Keď ste alergický (precitlivený) na ibuprofén alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku; Keď ste v minulosti po užívaní kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidových protizápalových látok zaznamenali alergické reakcie. Neobjasnené poruchy krvotvorby. Aktívne alebo opakované žalúdkové a dvanástnikové vredy (peptické vredy) alebo krvácanie (dve alebo viac zreteľných epizód potvrdenej tvorby vredov alebo krvácania).Krvácanie zo žalúdočno-črevného traktu alebo perforácia (prederavenie žalúdočno-črevného traktu) v súvislosti s predchádzajúcou liečbou NSAID. Krvácanie do mozgu (cerebrovaskulárne krvácanie) alebo iné aktívne krvácanie. Závažné poškodenie obličiek alebo pečene. Závažné srdcové zlyhanie. Posledné 3 mesiace tehotenstva. MIG-400 sa nesmie podávať deťom mladším ako 6 rokov alebo s hmotnosťou nižšou ako 20 kg, nakoľko obsah liečiva v tejto dávke nie je pre nich vhodný.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak počas užívania MIG-400 dôjde k otehotneniu, je potrebné informovať lekára. Ibuprofén môžete používať počas prvých šiestich mesiacov tehotenstva len po konzultácii s Vaším lekárom. MIG-400 sa nesmie užívať v posledných troch mesiacoch tehotenstva vzhľadom na zvýšené riziko komplikácií pre matku a dieťa. MIG-400 patrí do skupiny liekov (nesteroidové protizápalové liečivá), ktoré môžu u žien spôsobiť zníženie plodnosti. Toto zníženie sa vysadením liečby vráti k normálu. Liečivo ibuprofén a jeho metabolity sa v malých množstvách vylučujú do materského mlieka. Keďže dosiaľ nie sú známe vedľajšie účinky na dojča, prerušenie dojčenia pri krátkodobej liečbe nie je potrebné. Ak je však ibuprofén predpísaný na dlhodobú liečbu alebo vo vysokých dávkach, je potrebné zvážiť včasné ukončenie dojčenia.

Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: 

Telesná hmotnosť

(vek)

Jednotlivá dávka

Celková denná dávka

20 kg ‑ 29 kg

(6 ‑ 9 rokov)

1/2 filmom obalenej tablety (zodpovedajúca 200 mg ibuprofénu)

11/2 filmom obalenej tablety (zodpovedajúce 600 mg ibuprofénu)

30 kg ‑ 39 kg

(10 ‑ 12 rokov)

1/2 filmom obalenej    (zodpovedajúca 200 mg  ibuprofénu)

2 filmom obalené tablety (zodpovedajúce 800 mg    ibuprofénu)

> 40 kg

Mladiství nad 12 rokov

Dospelí

1/2 ‑ 1 filmom obalená tableta (zodpovedajúca 200 ‑ 400 mg ibuprofénu)

3 filmom obalené tablety (zodpovedajúce 1200 mg ibuprofénu)

Prehltnite, prosím, celé tablety a zapite dostatočným množstvom tekutiny (napr. pohár vody) počas jedla alebo po jedle. Tablety sa dajú taktiež rozpustiť v 150ml čistej vody a vypiť.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!