Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Milgamma tbl.obd.20 x 50 mg/250µg ODHADOVANÁ CENA: 11.92 EUR (€)
Milgamma tbl.obd.20 x 50 mg/250µg ODHADOVANÁ CENA: 11.92 EUR (€)

Milgamma tbl.obd.20 x 50 mg/250µg ODHADOVANÁ CENA: 11.92 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-127 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 11.92 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Milgamma je liek, ktorý obsahuje účinné látky benfotiamín (derivát vitamínu B1) a kyanokobalamín (vitamín B12). Milgamma sa používa na liečbu ochorení nervov rôzneho pôvodu, neuropatie a polyneuropatie (napr. zápalových ochorení periférnych nervov a koreňov, pri poškodení nervov následkom cukrovky, chronického alkoholizmu), neuralgie (bolesť nervov), neuritídy (zápal nervov), pásového oparu (herpes zoster), obrny tvárového nervu (paréza nervi facialis), poškodenia srdcového svalstva následkom nedostatku vitamínu B1, reumatických ťažkostí, bolesti svalov, pri príznakoch nadmerného preťaženia a v rekonvalescencii (zotavenie sa po chorobe).

Kontraindikácie: Neužívajte Milgammu, keď ste alergický (precitlivený) na benfotiamín alebo kyanokobalamín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Milgammy, ak máte obštrukciu čreva, ak máte psoriázu, pretože vitamín B12 môže zhoršiť kožné príznaky. V týchto prípadoch sa liečba s Milgammou môže začať len vtedy, ak prínos z liečby prevažuje nad jej rizikami. Vzhľadom na prítomnosť ricínového oleja v lieku sa u Vás môže vyskytnúť vracanie, nutkanie na vracanie (nevoľnosť), kolika a pri vysokom dávkovaní laxatívny (preháňajúci) účinok.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, odporúča sa užívať denne 1,4 až 1,6 mg vitamínu B1 a 4 µg kyanokobalamínu. Môžete užívať viac vitamínu B1 len v prípade, ak bol u Vás dokázaný nedostatok vitamínu B1, keďže bezpečnosť užívania vyšších dávok ako odporúčaných denných dávok nebola doteraz stanovená. Nedokázalo sa, že by užívanie vysokých dávok vitamínu B12 bolo nebezpečné. Vitamín B1 a vitamín B12 prestupujú do materského mlieka.

Dávkovanie: Odporúčaná dávka je 1 obalená tableta užívaná 4-krát denne. Obalenú tabletu pri užívaní nerozhryzujte. V ľahších prípadoch alebo v rekovalescencii je dostačujúca dávka 1 až 2 obalené tablety denne.

Tableta má prehltnúť celá po jedle s malým množstvom tekutiny.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!