Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Ophthalmo-Azulen očná masť 5g ODHADOVANÁ CENA: 8.50 EUR (€)
Ophthalmo-Azulen očná masť 5g ODHADOVANÁ CENA: 8.50 EUR (€)

Ophthalmo-Azulen očná masť 5g ODHADOVANÁ CENA: 8.50 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-167 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 8.50 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Ophthalmo-Azulen sa používa u dospelých aj detí pri drobných poraneniach očných viečok, spojovky a rohovky, po poleptaní a popálení rohovky, na urýchlenie hojivého procesu po odstránení cudzích teliesok z rohovky. Liek sa môže používať v ťarchavosti a pri dojčení.

Kontraindikácie: Ophthalmo-Azulen sa nepoužíva u pacientov precitlivených na azulény, lanolín alebo na niektorú inú zložku lieku, a ďalej po úrazoch spojených s mechanickým poškodením oka pri vniknutí cudzieho telesa do oka.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa môže bezpečne používať.

Dávkovanie a spôsob podávania: Očná masť sa dospelým aj deťom vnáša do spojovkového vaku alebo nanáša na kožu viečok a okolia oka niekoľkokrát za deň až do úplného zhojenia. Je vhodné po vnesení masti do očnej štrbiny nechať oko zatvorené na 2 – 3 minúty, aby liečivo neodtieklo so slzami a mohla sa vstrebať rohovkou a spojovkou.

Ak sa používajú dve alebo viac očných mastí je nutné medzi ich použitím nechať uplynúť aspoň 10 minút. Pred prvým použitím sa odporúča vytlačiť a odstrániť asi 1 cm masti.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!