Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Orofar spray 30ml ODHADOVANÁ CENA: 9.50 EUR (€)
Orofar spray 30ml ODHADOVANÁ CENA: 9.50 EUR (€)

Orofar spray 30ml ODHADOVANÁ CENA: 9.50 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-41 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 9.50 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Orofar obsahuje látku proti infekcii – benzoxóniumchlorid (antiseptikum) a látku na znecitlivenie – lidokaíniumchlorid (lokálne anestetikum). Používa sa pri bolestiach hrdla, spôsobených prechladnutím, zápalom hltana alebo hrtana (s problémami alebo bez problémov s prehĺtaním), pri liečbe áft a zápale ďasien. Orofar sa môže taktiež používať ako pomocná liečba pri angíne. Orofar roztok sa tiež odporúča na odstránenie zubného plaku. Orofar nedráždi ústnu dutinu a hrdlo. Orofar je určený pre dospelých a pre detí a dospievajúcich vo veku od 4 do 18 rokov.

Kontraindikácie: Ak ste alergický na liečivá alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Ak ste alergický na antiseptické lieky obsahujúce kvartérne amóniové soli. Orofar sa neodporúča používať deťom mladším ako 4 roky.

Tehotenstvo a dojčenie: V priebehu gravidity a počas laktácie má byť Orofar užívaný s opatrnosťou, len po porade s lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: Nastriekajte 3 až 6-krát denne do ústnej dutiny a do hltanu. Držte fľaštičku kolmo a pri každom podaní silno 4-krát zatlačte. Pred prvým použitím: aby sa pumpička naplnila, streknite niekoľkokrát do vzduchu.  U detí od 4 rokov sa dávkovanie  musí znížiť: 3 -4 krát maximálne 2 vstreky.

Po aplikovaní sa nesmie aspoň 1/2 hod jesť a piť.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!