Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Pharmatex  vaginálne kapsuly 10 cps ODHADOVANÁ CENA: 10.97 EUR (€)
Pharmatex vaginálne kapsuly 10 cps ODHADOVANÁ CENA: 10.97 EUR (€)

Pharmatex vaginálne kapsuly 10 cps ODHADOVANÁ CENA: 10.97 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-270 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 10.97 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Pharmatex vaginálne kapsuly sú určené na lokálnu (miestnu) antikoncepciu. Ich použitie sa odporúča pre všetky pohlavne aktívne ženy a predovšetkým v nasledujúcich prípadoch: ak sa nesmie použiť dočasná alebo trvalá perorálna antikoncepcia; nemožnosť použitia vnútromaternicového telieska alebo jeho neznášanlivosť; antikoncepcia v období po pôrode, počas dojčenia alebo po potrate a v období pred menopauzou; antikoncepcia pri príležitostnom pohlavnom styku; počas perorálnej (užívanej ústami) antikoncepcie v prípade, že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletu (do konca cyklu treba používať obe antikoncepčné metódy); môže sa používať v kombinácii s lokálnou antikoncepciou vnútromaternicovým telieskom (zvlášť počas súčasnej liečby s nesteroidnými antireumatikami).

Kontraindikácie: Nepoužívajte Pharmatex vaginálne kapsuly ak ste alergická na benzalkóniumchlorid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku, ak používate iné vaginálne podávané lieky, ak použijete mydlo-treba zabrániť kontaktu mydla a pošvy a jej okolia (výplach pošvy a umývanie vonkajších rodidiel mydlom) pred i 2 hodiny po styku, pretože sa okamžite zruší antikoncepčný účinok Pharmatex kapsúl.

Tehotenstvo a dojčenie: Pharmatex sa môže používať počas tehotenstva i dojčenia.

Dávkovanie: Asi 5 minút pred pohlavným stykom zasuňte ukazovákom vaginálnu kapsulu čo najhlbšie do pošvy (najvhodnejšou polohou pre správne zavedenie vaginálnej kapsuly je poloha ležmo) a počkajte, kým sa rozpustí. Antikoncepčná ochrana trvá minimálne 4 hodiny. Pri opakovanom pohlavnom styku zaveďte novú vaginálnu kapsulu.