Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Quixx Extra nosový sprej s eukalyptom 30 ml ODHADOVANÁ CENA: 8.15 EUR (€)
Quixx Extra nosový sprej s eukalyptom 30 ml ODHADOVANÁ CENA: 8.15 EUR (€)

Quixx Extra nosový sprej s eukalyptom 30 ml ODHADOVANÁ CENA: 8.15 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-220 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 8.15 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Charakteristika: Pôsobí na fyzikálnom princípe prestupu tekutín zo sliznice nosa do hypertonického roztoku nosového spreja, ktorý ju vďaka svojmu zloženiu zo sliznice akoby nasáva. Tým dôjde k zmenšeniu objemu nosovej sliznice a k zlepšeniu dýchania cez nos.  Určený je na uvoľnenie upchatého nosa a nosových dutín spôsobené nádchou, chrípkou alebo alergiami, čistí nosové dutiny a zvlhčuje nosovú sliznicu, pomáha obnoviť funkcie nosa a zlepšuje dýchanie. Eukalyptový olej napomáha uvoľniť upchatý nos a navodzuje pocit čistého a priechodného nosa. Obsahuje iba prírodné zložky, neobsahuje konzervačné látky, nevyvoláva návyk a je bezpečný aj pri dlhodobom používaní. 

Nepoužívajte: Vo veku menej ako 6 rokov. Pri alergii na morskú vodu, eukalyptový olej.

Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: U detí od 6 rokov 1 až 2 vstreky do každej nosovej dierky 2 až 3-krát denne. Dospelí: 1 až 3 vstreky do každej nosovej dierky 2 až 3-krát denne. Fľaška obsahuje približne 220 vstrekov a má zabudovaný antibakteriálny systém pumpy, ktorý zabraňuje rekontaminácii počas celej doby používania.

Quixx Extra sa môže používať až 6 mesiacov od prvého použitia.

Zloženie (na 100 ml): chlorid sodný (cca 2,6g), prírodná voda (84,6 ml), čistená voda (15,4 ml), eukalyptový olej (0,015 ml)

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!