Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Solmucol 100 mg pastilky 24 past ODHADOVANÁ CENA: 5.44 EUR (€)
Solmucol 100 mg pastilky 24 past ODHADOVANÁ CENA: 5.44 EUR (€)

Solmucol 100 mg pastilky 24 past ODHADOVANÁ CENA: 5.44 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-30 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 5.44 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Solmucol obsahuje N-acetylcysteín, ktorý má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, čím rozpúšťa všetky druhy molekúl zodpovedné za väzkosť hlienu. N-acetylcysteín pôsobí antioxidačne a tým podporuje obranné mechanizmy organizmu. Solmucol je vhodný pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest, sprevádzaných intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), na doplnkovú liečbu laryngitídy (zápal hrtana), tracheitídy (zápal priedušnice), sinusitídy (zápal prínosových dutín), otitis media (zápal stredného ucha), mucoviscidózy (cystická fibróza), astmy bronchiale ( priedušková astma), bronchiolitídy (zápal priedušničiek), emfyzémy (rozdutie pľúc).

Kontraindikácie: Precitlivenosť na N-acetylcysteín alebo inú pomocnú látku podľa zloženia lieku. Aktívny peptidický vred. Pri intolerancii fruktózy, napr. u pacientov s vrodeným deficitom fruktózo – 1, 6 difosfatázy, nie sú z dôvodu prítomnosti sorbitolu pastilky tvrdé odporúčané.

Tehotenstvo a dojčenie: Bezpečnosť užívania lieku v gravidite a počas laktácie nebola dokázaná. Aj keď pokusy na zvieratách nepotvrdili možnosť rizika pre dieťa, u gravidných žien neboli prevedené kontrolované  klinické štúdie. Užívanie v gravidite môže doporučiť lekár len v závažných prípadoch. Nie je známe, či sa liečivo  vylučuje do materského mlieka, preto sa nedoporučuje užívať liek počas laktácie.

Dávkovanie: Pastilka tvrdá sa nechá voľne rozpustiť v ústnej dutine. Pastilka tvrdá sa nehryzie, ani neprehĺta v celku. Deti od 2 do 12 rokov: 3x denne 1 pastilku. Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg  N-acetylcysteínu denne. Táto denná dávka môže byť rozdelená na 3 dávky denne alebo ako 1 podanie (vhodné večer). t.j. 3x denne 2 pastilky. Dávkovanie u chronických ochorení, mukoviscidózy stanoví lekár alebo farmaceut.

V prípade, že zvýšená tvorba hlienu, ktorá je charakterizovaná napr. kašľom, neustúpi po liečbe v rozsahu 2 týždňov, je potrebné navštívíť lekára na prípadné vylúčenie zhubného ochorenia dýchacích ciest.

Počas liečby je vhodný dostatočný príjem tekutín.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!