Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Solvolan 30 mg 20 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.60 EUR (€)
Solvolan 30 mg 20 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.60 EUR (€)

Solvolan 30 mg 20 tbl ODHADOVANÁ CENA: 3.60 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-7067 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 3.60 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Liek redukuje priľnavosť a viskozitu prieduškového hlienu, uľahčuje vykašliavanie, uľavuje pri sťaženom dýchaní, potláča kašľací reflex a zvyšuje odolnosť voči infekciám dýchacích ciest. Uľahčuje vykašliavanie. Liek je určený na liečbu akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest sprevádzaných kašľom a vykašliavaním hustého hlienu a na podporu vykašliavania po bronchoskopickom vyšetrení s kontrastnou látkou.

Kontraindikácie:

– ak ste alergický na ambroxoliumchlorid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku

– ak máte závažnú poruchu funkcie pečene alebo obličiek,

– ak trpíte dedičnou neznášanlivosťou niektorých cukrov.

Tehotenstvo a dojčenie: Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám.

Dávkovanie:  Dospelí a dospievajúci nad 14 rokov: 1 tableta 3x denne. Pri dlhodobej liečbe (viac ako 10 dní) sa užíva 1 tableta 2x denne. Tablety sa majú užívať po jedle a zapiť vodou. Počas liečby má pacient vypiť viac tekutín ako zvyčajne. Pacientovi je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!