Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Strepfen med a citrón 24 pastiliek ODHADOVANÁ CENA: 11.11 EUR (€)
Strepfen med a citrón 24 pastiliek ODHADOVANÁ CENA: 11.11 EUR (€)

Strepfen med a citrón 24 pastiliek ODHADOVANÁ CENA: 11.11 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-432 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 11.11 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie Pastilky Strepfen zmierňujú bolesť a opuchy pri angíne (bolesti hrdla), ktorá sa môže objaviť pri zápalových ochoreniach horných ciest dýchacích bakteriálneho aj vírusového pôvodu. Strepfen prináša úľavu od bolesti v krku spojenú zvyčajne s bolestivým prehĺtaním a zmierňuje zápalové opuchy hrdla.

Kontraindikácie: Neužívajte Strepfen, keď ste alergický (precitlivený) na flurbiprofen alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku; keď ste alergický (precitlivený) na kyselinu acetylosalicylovú alebo na iné protizápalové lieky (napr. ibuprofen); keď máte alebo ste niekedy v minulosti mali žalúdkový vred, krvácanie alebo perforáciu (prederavenie) v tráviacej sústave; keď sa u Vás po užití flurbiprofenu, kyseliny acetylsalicylovej alebo iných nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) vyskytli problémy s dýchaním, nádcha alebo žihľavka (svrbiace vyrážky na koži); keď ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Strepfen nie je určený pre deti do 12 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Počas prvých šiestich mesiacov Strepfen užívajte len po konzultácii s lekárom. Liek Strepfen sa nesmie užívať počas posledných troch mesiacov tehotenstva. Skôr ako začnete užívať Strepfen počas dojčenia poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: každých 3-6 hodín pomaly vycmúľajte jednu pastilku. Neužívajte viac ako 5 pastiliek počas 24 hodín.

Po vycmúľaní pastiliek sa nesmie aspoň 1/2 hod piť ani jesť.