Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Voltaren Actigo Extra 25mg 20 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 8.17 EUR (€)
Voltaren Actigo Extra 25mg 20 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 8.17 EUR (€)

Voltaren Actigo Extra 25mg 20 tabliet ODHADOVANÁ CENA: 8.17 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-45 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 8.17 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Indikácie: Voltaren Actigo Extra 25 mg, obalené tablety obsahujú diklofenak, ktorý patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové liečivá (NSAID). Voltaren Actigo Extra 25 mg, je liek na úľavu bolesti, ktorý tiež zmierňuje prejavy zápalu (opuch) a znižuje telesnú teplotu. Tablety Voltaren Actigo Extra 25 mg prinášajú úľavu od bolesti svalov, bolesti kĺbov, bolesti chrbta, bolesti hlavy, bolesti zubov, menštruačných bolestí;príznakov prechladnutia a chrípky (vrátane bolesti a škriabania v hrdle a iných sprievodných bolestí a horúčky).

Kontraindikácie:Neužívajte Voltaren Actigo Extra 25 mg keď ste alergický (precitlivený) na diklofenak alebo na niektorú z ďalších zložiek tabliet Voltaren Actigo Extra 25 mg, keď ste niekedy mali alergickú reakciu po užití liekov na liečbu bolesti, zápalu alebo horúčky, ako sú diklofenak, ibuprofén alebo kyselina acetylsalicylová (látka  používaná aj na prevenciu zrážania krvi). Takouto reakciou môže byť astma, dýchavičnosť, kožné vyrážky, opuch tváre, nádcha. Ak ste si nie istý, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Keď v súčasnosti máte alebo ste mali vred žalúdka alebo tenkého čreva. Keď spozorujete krv v stolici alebo čierne sfarbenie stolice (prejavy krvácania z tráviaceho traktu). Keď máte závažné ochorenie obličiek alebo pečene. Keď máte závažné zlyhanie srdca. Keď ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva. Vek menej ako 14 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo si myslíte, že môžete byť tehotná, informujte o tom svojho lekára a neužívajte Voltaren Actigo Extra 25 mg. Je zvlášť dôležité neužívať tablety Voltaren Actigo Extra 25 mg v posledných troch mesiacoch tehotenstva, pretože to môže poškodiť  plod a spôsobiť ťažkosti pri pôrode. Neužívajte Voltaren Actigo Extra 25 mg pokiaľ dojčíte, pretože to môže uškodiť Vášmu dieťaťu. Informujte svojho lekára, ak dojčíte.

Dávkovanie: Pri objavení sa príznakov, užite 1 tabletu. V prípade potreby pokračujte s užívaním 1 tablety s odstupom 4 až 6 hodín. Neužite viac než 3 tablety denne.

Tabletu prehltnite celú a zapite pohárom vody. Pre maximálnu účinnosť užívajte tablety pred jedlom.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!