Katalóg voľnopredajných liekov, liečiv a súvisiacich produktov
Zubná pasta Sensodyne Repair Protect 75 ml ODHADOVANÁ CENA: 7.44 EUR (€)
Zubná pasta Sensodyne Repair Protect 75 ml ODHADOVANÁ CENA: 7.44 EUR (€)

Zubná pasta Sensodyne Repair Protect 75 ml ODHADOVANÁ CENA: 7.44 EUR (€)

Katalógové číslo: lieky24-350 Kategórií:

Popis

ODHADOVANÁ CENA: 7.44 EUR (€) Lekáreň Lieky24

Charakteristika: Nová zubná pasta Sensodyne Repair & Protect využíva revolučnú technológiu NovaMin® na vyhľadanie a zacelenie odhalených dentínových kanálikov. Odhalené dentínové kanáliky zubov sú oslabenými miestami, ktoré spôsobujú občasné vystreľovanie ostrej, bodavej bolesti – známky precitlivenosti zubov. Pod ochrannou vrstvou skloviny sa nachádza dentín (zubovina), porézny materiál zložený z milióna dentínových kanálikov. K obnaženiu zuboviny môže dôjsť v dôsledku ústupu ďasien alebo postupným stenčením skloviny, prípadne môže ísť o kombináciu oboch príčin. Obnažená zubovina je citlivým a zraniteľným miestom zuba a zdrojom občasných záchvatov ostrej, bodavej bolesti. Novinka Sensodyne Repair & Protect má unikátne zloženie s klinicky prevereným NovaMinom®, technológiou založenou na vysokej koncentrácii vápnika, ktorá pomáha opraviť citlivé miesta pomocou prirodzených stavebných zložiek zubov. NovaMin® začne pri kontakte so slinami uvoľňovať – vápnik a fosfor. Ich ióny vytvoria ochrannú vrstvu minerálov, ktorá prekryje a chráni citlivé miesta na zuboch.

Nepoužívajte: U detí do 12 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Do otvorených rán a na sliznice.

Tehotenstvo a dojčenie: Prípravok by sa mal dať vzhľadom na spôsob použitia a aplikačnú formu používať počas tehotenstva a dojčenia. Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

Spôsob použitia: Čistite si zuby 2x denne množstvom o sile približne 2 cm ako u každej inej zubnej pasty. Pri používaní 2× denne pomáha zubná pasta Sensodyne Repair & Protect dlhodobo opraviť, posilniť a chrániť vaše zuby. Pasta má sviežu mentolovú príchuť, ktorá v ústach zanechá pocit čistoty a sviežosti. 

Zloženie: NovaMin 5%, Fluorid sodný

Upozornenie: Len na vonkajšie použitie! Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Nepoužívajte po dátume exspirácie!